Łukasz Barczyk prezesem spółki MOTO Flota

Łukasz Barczyk

Do zarządu MOTO Floty, specjalizującej się w świadczeniu kompleksowych usług serwisowych na terenie całego kraju, dołączył Łukasz Barczyk, obejmując stanowisko prezesa.

Łukasz Barczyk związany jest z rynkiem motoryzacyjnym od ponad 16 lat. Doświadczenie zdobywał jako doradca serwisowy w ASO Toyoty. Pracował również jako kierownik działu operacyjnego w firmach z branży CFM. Z MOTO Flotą związany jest od 2019 roku – początkowo pełnił rolę project managera, a następnie dyrektora ds. rozwoju. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej oraz WSB w Chorzowie.

- Ścieżka zawodowa, którą przeszedłem w MOTO Flocie, sprawiła, że wiele procesów poznałem od podszewki. Miałem również możliwość uczestniczenia w tworzeniu, implementacji oraz ewaluacji szeregu projektów, dzięki czemu budowałem efektywne strategie rozwojowe. Powołanie na stanowisko prezesa jest dużym wyróżnieniem i motorem napędowym do dalszego rozwoju. Przede mną oraz zespołem MOTO Floty stoi wiele ciekawych wyzwań. W planie jest wprowadzenie kolejnych usług, które jeszcze bardziej umocnią pozycję firmy, reagowanie na zmiany zachodzące na rynku oraz dostosowywanie bieżących działań do trendów – mówi Łukasz Barczyk, prezes MOTO Floty.

O MOTO Flota

MOTO Flota  specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług serwisowych w całej Polsce, jak również w pełni zarządza flotami pojazdów firmowych. W gronie klientów firmy znajdują się m.in. Masterlease, Millennium Leasing, Carsmile, PKP Cargo, Red Bull, Solid, Strabag oraz Warta. MOTO Flota obsługuje ponad 65 000 pojazdów. Działalność firmy wspiera nowatorski system do zarządzania flotą online, MOTO Flota Manager. Spółka została wyróżniona w szeregu biznesowych i branżowych rankingów, otrzymując kilkukrotnie statuetki Fleet Derby oraz tytuł Gazeli Biznesu.

MOTO Flota należy do spółki Moto-Profil – czołowego, polskiego dystrybutora części samochodowych, właściciela marki ProfiAuto, która zrzesza sklepy, hurtownie i serwisy samochodowe z całego kraju.