Moto Flota - Ekspert w zarządzaniu flotą samochodową

Ekspert w zarządzaniu flotą samochodową

ProfiAuto Show 2019 już za nami!

W miniony weekend (08-09.06) w Katowicach odbyły się największe na Śląsku targi motoryzacyjne. Podczas dwóch dni w MCK i Spodku pojawiło się 46 000 gości, co jest zdecydowanym rekordem. To fantastyczne wydarzenie pokazało, że tempo rozwoju branży motoryzacyjnej nie ma sobie równych. MOTO Flota oczywiście również zaakcentowała swoją obecność na targach.

PAS_2019_7.jpg

Szesnastej edycji ProfiAuto Show przyświecało hasło „Napędzane pasją”. Były to dwa dni pełne pasji, adrenaliny i najświeższych trendów. Zaprezentowało się 150 wystawców, a do Katowic zjechali zarówno miłośnicy motoryzacji, jak i najważniejsi przedstawiciele branży. Targi odwiedziło 46 000 gości, co stanowi rekordową frekwencję i po raz kolejny dużą grupę zwiedzających stanowili specjaliści, głównie mechanicy samochodowi.

Przygotowane atrakcje udowodniły, że motoryzacja nie tylko jest napędzana pasją, ale także adrenaliną i emocjami na najwyższym poziomie. Największe marki z branży na swoich stoiskach wystawowych pokazały wiele nowoczesnych rozwiązań, które są dowodem na to, że mariaż sektora automotive z IT wchodzi w kolejną fazę.

Strefa rozrywkowa obfitowała w atrakcje. Były to m.in. pokazy motocyklowe, drift czy jazda gokartami. Gwoździem programu było samochodowe bungee. Samochód z kaskaderami wewnątrz skakał z ponad 80 metrów, a całość odpalił sam Maciej Wisławski. Bezpłatne skoki na bungee i poduszkę kaskaderską oraz liczne stanowiska z symulatorami cieszyły się niesłabnącym powodzeniem przez cały czas trwania targów. Ustawiony w samym środku Spodka wirtualny warsztat samochodowy również był bezustannie oblegany. Wśród realnych motoryzacyjnych gwiazd, które pojawiły się na ProfiAuto Show 2019 pojawili się m.in.:

  • Kajetan Kajetanowicz
  • Maciej Wisławski
  • Adam Klimek
  • Klaudia Podkalicka

Branżowcy mogli liczyć, obok fachowych prezentacji technicznych, na zróżnicowany program szkoleń. Oprócz tego przygotowana została specjalna Strefa Warsztatowa z sektorem konkursowym, rally oraz szkoleniowym. Nie zabrakło także licznych pokazów wyposażenia serwisowego i konkursów. Po raz pierwszy w historii wydarzenia mechanicy stanęli do rywalizacji o Puchar Mechanika i cenne nagrody m.in. 30-tonową prasę.

Już kolejny raz MOTO Flota zaakcentowała swoją obecność na targach. W tym roku kolejny raz partnerami była marka ProfiAuto, Millennium Leasing, Grupa Krotoski-Cichy. Po raz pierwszy swoje partnerstwo zaznaczył Flotex Polska. Na stoisku zaprezentowana została Skoda Scala oraz innowacyjne urządzenie do sporządzania dokumentacji karoseryjnej – Car Scanner.

Na targi przybyło ponad 100 zaproszonych gości, dla których po raz pierwszy, inaczej niż w latach poprzednich zorganizowano wspólnie z firmami Schaeffler, Brembo oraz ENI, techniczny panel szkoleniowy. Zakres omawianej tematyki był dedykowany dla osób na co dzień zarządzającymi flotami. Od budowy zestawów sprzęgieł i dwumasowych kół zamachowych, oraz poszczególnych elementów układu hamulcowego, aż po ich prawidłową eksploatację oraz omówienie dokładnej specyfikacji olejowej. Po zakończonym panelu, chętni pojechali do centrali Moto-Profil, aby na miejscu przekonać się na własne oczy jak działa logistyka firmy.

W trakcie targów o współpracy z MOTO Flotą mogli również porozmawiać mechanicy oraz właściciele ProfiAuto Serwisów. Prezentowane były różne zagadnienia, przede wszystkim:

  • specyfika obsługi flot,
  • różnice wynikające z procedur obsługi pomiędzy zleceniem flotowym a obsługą klienta detalicznego,
  • korzyści wynikające ze współpracy.

Omówione zostały także zmiany zachodzące na rynku motoryzacyjnym w kontekście zwiększenia zainteresowania najmem średnio i długoterminowym, a co za tym idzie potencjalną współpracą z firmami typu Car Fleet Management.

Kolejna edycja ProfiAuto Show już za rok.